ciasteczka

Kruche ciastka kawowe

Maślane, kruche o intensywnym smaku kawy ciastka. Małe słodkości znikające w okamgnieniu. Przepis dostosowałam do komentarzy osób, które już go przetestowały tak aby nie było problemu z przygotowaniem. Ciastka są w punkt słodkie a masę łatwo wyciska się na blachę. Przepis z Jasmafusioncuisine .

Składniki :

  • 1 łyżka ( 6 g ) kawy rozpuszczalnej
  • 1 łyżka ( 10 g ) wrzątku/gorącej wody
  • 65 g cukru ( użyłam trzcinowego )
  • 110 g miękkiego masła
  • 1 małe jajko
  • 140 g mąki pszennej
  • 15 g skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej

Ponad to :

  • ulubiona czekolada

Kawę zalewamy wrzątkiem. Odstawiamy do lekkiego przestygnięcia.

W misce mieszamy mąkę oraz skrobię.

Masło ucieramy z cukrem na jasną, puszystą masę. Nie przerywając miksowania dodajemy lekko roztrzepane jajko. Wlewamy kawę, mieszamy. Na koniec dodajemy suche składniki, miksujemy do połączenia.

Masę przekładamy do rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdki. Wyciskamy ciastka na blachę do pieczenia wyłożoną pergaminem. Blachę z ciastkami wkładamy na 5 – 10 minut do zamrażarki.

Pieczemy w temperaturze 175 stopni C przez 8 minut. Studzimy.

Czekoladę roztapiamy nad kąpielą wodną. W czekoladzie maczamy bok ciastka, odkładamy na blachę do momentu aż czekolada zastygnie.

Smacznego 🙂

pieczywo słodkie i wytrawne

Drożdżówki z borówkami, serem i kruszonką

Fenomenalne domowe drożdżówki z dużą ilością sera, soczystych borówek i chrupiącej kruszonki. Takich w sklepie nie kupicie. Z tej porcji ciasta wychodzi sporo bo 14 bułek wielkości dłoni. Odpowiednio przechowywane długo zachowują świeżość. Rodzaj owoców dobrowolny : truskawki, jagody, czereśnie, wiśnie, śliwki i inne. Przepis z bloga I love bake .

Składniki na ciasto drożdżowe :

Wszystkie składniki powinny być temperatury pokojowej

  • 600 g mąki tortowej
  • 40 g drożdży świeżych lub 20 g suszonych
  • 250 ml mleka
  • 1/2 szklanki cukru ( użyłam trzcinowego )
  • 2 łyżeczki cukru waniliowego
  • 120 g roztopionego masła
  • 1/4 szklanki oleju np. rzepakowego
  • 1 jajko L
  • 1 żółtko
  • szczypta soli

Mąkę przesiewamy do miski. Mieszamy z suchymi drożdżami ( jeśli używamy drożdży świeżych najpierw należy zrobić rozczyn ) cukrami, solą, mlekiem, jajkiem i żółtkiem. Mieszamy całość łyżką.

Zaczynamy zagniatać ciasto i podczas zagniatania stopniowo dodajemy naprzemiennie jeszcze lekko ciepłe masło oraz olej. Wyrabiamy do momentu aż ciasto stanie jednolite, gładkie, może być lekko lepkie. Misę przykrywamy ściereczką i odstawiamy na około 1,5 godziny aż ciasto podwoi swoją objętość.

Składniki na masę serową :

  • 500 g twarogu półtłustego zmielonego ( ja zrobiłam swój domowy według TEGO przepisu + dodałam około 60 g jogurtu greckiego ponieważ nie miałam 500 g twarogu )
  • 1 żółtko
  • 6 łyżek cukru pudru ( użyłam trzcinowego zmielonego na puder )
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego lub ekstraktu waniliowego
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej lub budyniu w proszku ( polecam budyń zyskamy dodatkowy smak )

Wszystkie składniki mieszamy. Ja zmiksowałam blenderem. Odstawiamy do lodówki.

Składniki na kruszonkę :

  • 150 g mąki tortowej
  • 80 g cukru ( użyłam trzcinowego )
  • 100 g masła

Mąkę mieszamy z cukrem w jednej misce. Masło rozpuszczamy w rondelku. Dodajemy mąkę z cukrem, mieszamy widelcem do powstania kruszonki. Odstawiamy.

Ponad to :

  • 200-300 g borówek lub innych owoców
  • 1 jajko
  • 2 łyżki mleka

Roztrzepane jajko mieszamy z mlekiem. Odstawiamy.

Wyrośnięte ciasto dzielimy na 14 równych części. Z każdej z nich robimy okrągłą bułkę, którą układamy na blasze w dość sporych odległościach. Ja rozłożyłam po 7 sztuk na dwóch blachach. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy do podrośnięcia na 20-30 minut.

Po tym czasie za pomocą szklanki/kubka robimy wgłębienia. Starałam się rozbić jak największe tak aby zmieścić jak najwięcej nadzienia. Boki smarujemy roztrzepanym jajkiem z mlekiem. Do każdego wgłębienia nakładamy porcję sera. W ser delikatnie wciskamy borówki. Wierzch posypujemy kruszonką.

Bułki pieczemy w temperaturze 175 stopni C przez 25-30 minut do zrumienienia boków bułek.

Smacznego 🙂

ciasta

Jabłecznik kokosowy z budyniem ( bezglutenowy )

Dwie kruche warstwy, jabłka i pierzynka budyniowa, której bazą jest mleczko kokosowe i biała czekolada. Budyń przygotowany na mleczku koksowym z białą czekoladą zaskoczył mnie niesamowicie pod względem smaku. Na pewno jeszcze nie raz wykorzystam go do innych wypieków. Ciasto najlepiej przygotować w nieco większej formie niż ja aby spód nie był aż tak wysoki co będzie wygodniejsze w konsumpcji. Jeśli chcecie aby warstwa jabłkowa była bardziej okazała i wyczuwalna wystarczy zetrzeć więcej jabłek choć na początku wydaje się, że jest ich dość sporo. Przepis z bloga aronia-wiem co jem .

Składniki na spód :

  • 125 g mąki ryżowej
  • 125 g mąki owsianej bezglutenowej ( zastąpiłam mąką orkiszową jasną )
  • 60 g mąki gryczanej
  • 40 g skrobi ziemniaczanej
  • 25 g mąki kokosowej
  • 80 g cukru ( zastąpiłam miodem )
  • 200 g masła
  • 2 jajka

Wszystkie mąki, skrobię mieszamy razem. Dodajemy masło, siekamy do konsystencji kruszonki. Dokładamy cukier mieszamy. Na koniec robimy kopczyk z dziurą w środku. Dodajemy jajka. Wyrabiamy całość na gładkie, kruche ciasto. Ciasto można wyrobić również w malakserze.

1/3 ciasta zawijamy w folię spożywczą i odkładamy do lodówki. Pozostałą częścią ciasta wykładamy spód formy o wymiarach 14×28 cm ( u mnie nieco mniejsza ) wcześniej wyłożonej papierem do pieczenia. Nakłuwamy widelcem, wkładamy do lodówki na 30 minut. Po tym czasie spód wkładamy do piekarnika nagranego do 180 stopni C . Pieczemy 15 minut.

Nadzienie jabłkowe :

  • 3 jabłka ( użyjcie więcej jeśli chcecie wyższą warstwę jabłkową )
  • 1 łyżka brązowego cukru ( pominęłam. Jeśli jabłka są słodkie cukier jest zbędny )
  • 1 łyżka soku z cytryny

Jabłka obieramy, wycinamy gniazda nasienne. Ścieramy na tarce o dużych oczkach. Skrapiamy sokiem z cytryny i ewentualnie dodajemy cukier, mieszamy.

Jabłka rozkładamy równomiernie na podpieczonym spodzie.

Warstwa budyniowa :

  • 500 ml mleczka kokosowego
  • 1 opakowanie budyniu bezglutenowego waniliowego ( u mnie śmietankowy )
  • 50 g posiekanej białej czekolady bezglutenowej
  • 2 łyżki cukru ( pominęłam ) – słodka czekolada i budyń z cukrem nadają wystarczająco słodyczy

Odlewamy 1/2 szklanki mleka w której rozrabiamy proszek budyniowy. Resztą mleka przelewamy do rondelka, stawiamy na gaz. Dodajemy posiekaną czekoladę. Cały czas mieszamy aż całkowicie się rozpuści. Mleczko z czekoladą zagotowujemy. Wlewamy wcześniej odlane 1/2 szklanki z budyniem, mieszamy. Gotujemy do momentu aż masa zgęstnieje. Ściągamy z ognia. Budyń od razy wylewamy na warstwę jabłek, równamy wierzch.

Pozostałe, odłożone kruche ciasto wyciągamy z lodówki. Tarkujemy na dużych oczkach tarki na sam wierzch ciasta tak aby równomiernie go pokrył. Moje nie zdążyło się schłodzić na tyle aby można je było zetrzeć więc odrywałam małe kawałki i układałam na wierzchu.

Ciasto pieczemy w 180 stopniach C przez 45 minut. Studzimy przed pokrojeniem.

Smacznego 🙂

babki,babeczki

Łatwa babka majonezowa

Pyszna babka ucierana z dodatkiem majonezu, który jest kompletnie nie wyczuwalny w cieście. Smak tej babki przy pierwszym kęsie skojarzył mi się ze smakiem babek jakie robiło się kiedy byłam dzieckiem. Puszysta, mięciutka, wilgotna. Przepis z bloga Cztery fajery .

Składniki :

  • 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
  • 1 szklanka ( lub troszkę mniej ) drobnego cukru – użyłam cukru trzcinowego
  • 4 jajka
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego lub kilka kropli aromatu/ekstraktu waniliowego
  • 3 czubate łyżki dobrego majonezu o łagodnym smaku

Białka oddzielamy od żółtek.

W misce białka ubijamy na sztywno. Pod koniec ubijania ale nie przerywając miksowania dodajemy po jednej łyżce cukru. Następnie dodajemy po jednym żółtku miksując do uzyskania jednolitej masy.

Mąki razem z proszkiem do pieczenia przesiewamy bezpośrednio do masy. Na najniższych obrotach miksera lub za pomocą szpatułki delikatnie należy wmieszać mąkę do masy. Na koniec dodajemy majonez oraz aromat waniliowy ( jeśli używamy ) i ponownie miksujemy na najniższych obrotach miksera lub mieszamy za pomocą szpatułki aż składniki się połączą a masa będzie jednolita.

Masę przelewamy do formy na babkę o średnicy 24 cm wcześniej wysmarowanej tłuszczem i obsypanej mąką tartą lub formy silikonowej.

Babkę pieczemy w temperaturze 180 stopni C ( lub 170 stopni C z termoobiegiem ) przez 35-45 minut lub do tzw. suchego patyczka.

Przed podaniem posypujemy cukrem pudrem lub polewamy ulubioną polewą.

Smacznego 🙂

ciasta

Rolada tiramisu

Pierwszy raz w życiu robiłam tradycyjną roladę piekąc biszkopt i przekładając ją kemem jak na roladę przystało. Zawsze bałam się, że biszkopt popęka i nie zwinie się w ładny rulon co zniechęcało mnie do jej zrobienia. W końcu przyszedł czas na próbę. Pierwszą postanowiłam zrobić tiramisu. Rolada nie dość, że prosta i szybka w przygotowaniu to bardzo smaczna. Nie za słodka a krem dokładnie taki jak w tiramisu ba całość smakuje jak jedno z lepszych tiramisu. Przepis z bloga Moje Wypieki.

Składniki na biszkopt : ( wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej )

  • 3 duże jajka
  • szczypta soli
  • 50 g drobnego cukru do wypieków ( użyłam cukru kokosowego )
  • 3,5 łyżki mąki pszennej np. tortowej
  • 2 łyżki skrobi ziemniaczanej
  • 1 łyżka kawy rozpuszczalnej w proszku
  • 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka oddzielamy od żółtek. Białka ze szczyptą soli ubijamy na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodajemy stopniowo łyżka po łyżce cukier nie przerywając miksowania. Następnie dokładamy żółtko jedno po drugim, mieszając. Na koniec bezpośrednio do masy przesiewamy mąki, proszek, kawę. Mieszamy delikatnie do połączenia się składników.

Formę o wymiarach ok 33 x 26 cm smarujemy masłem i wykładamy papierem do pieczenia. Na blachę wylewamy masę i za pomocą łyżki, łopatki rozprowadzamy ciasto równomiernie.

Biszkopt pieczemy w temperaturze 190 stopni C przez 8 minut.

W czasie kiedy biszkopt się piecze rozkładamy na stolnicy lnianą ściereczkę kuchenną, którą posypujemy cukrem pudrem lub cukrem waniliowym ( u mnie puder z cukru trzcinowego ).

Upieczony biszkopt od razu po wyjęciu z piekarnika przekładamy na lnianą ściereczkę papierem do góry. Wierzch ciasta ma się znajdować na ściereczce. Od razu, delikatnie ściągamy papier do pieczenia i jeszcze gorący biszkopt razem ze ściereczką zwijamy w roladę wzdłuż dłuższego boku. Zostawiamy tak do całkowitego ostygnięcia ciasta.

Składniki na masę : ( Wszystkie składniki na krem powinny być schłodzone )

  • 250 g serka mascarpone
  • 120 ml śmietanki kremówki 30% lub 36%
  • 2 łyżki likieru kawowego
  • 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej w proszku
  • 2 łyżki cukru pudru ( u mnie zmiksowany na puder ksylitol )

Wszystkie składniki umieszczamy w misie miksera i miksujemy na gęsty krem.

Przestudzony biszkopt delikatnie rozwijamy. Smarujemy równomiernie kremem po czym ponownie, delikatnie zwijamy w roladę. Ciasto przekładamy do lodówki na kilka godzin. Przed podaniem posypujemy cukrem pudrem lub gorzkim kakao.

Smacznego 🙂

ciasta

Włoskie ciasto z mascarpone i gruszkami

Puszyste, wilgotne z dużymi cząstkami gruszek. Bardzo smaczne ciasto, w punkt słodkie. Dorota autorka bloga Moje Wypieki z którego pochodzi ten przepis pisze, że ciasto jest mało słodkie a ja mogę śmiało powiedzieć, że jest wystarczająco słodkie.

Składniki : ( wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej )

  • 4 duże dojrzałe gruszki ( moje były średniej wielkości )
  • 3 duże jajka
  • 3/4 szklanki drobnego cukru do wypieków ( użyłam cukru kokosowego )
  • 250 g serka mascarpone
  • 2,5 łyżki oleju rzepakowego lub słonecznikowego
  • 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 1/4 szklanki + 1 łyżka skrobi ziemniaczanej
  • 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Gruszki obieramy ze skórki, usuwamy gniazda nasienne. Połowę kroimy w dużą kostkę, drugą połowę w plasterki.

Jajka i cukier umieszczamy w misie miksera. Ubijamy aż powstanie gęsta, puszysta piana. Cały czas ubijając dodajemy partiami serek mascarpone. Następnie cienką strużką wlewamy olej ciągle miksując.

Bezpośrednio do masy przesiać mąkę, skrobię ziemniaczaną oraz proszek do pieczenia. Za pomocą rózgi kuchennej lub szpatułki delikatnie łączymy wszystkie składniki. Ciasto będzie dość gęste. Na koniec dodajemy gruszki pocięte w kostkę, mieszamy.

Ciasto przelewamy do tortownicy o średnicy ok 23 cm wcześniej wyłożonej papierem do pieczenia. Ja użyłam kwadratowej formy 21×21 cm. Na wierzchu ciasta układamy gruszki pocięte w plastry.

Pieczemy w temperaturze 160 stopni C przez 40-50 minut lub do tzw. suchego patyczka.

Przed podaniem posypać cukrem pudrem.

Smacznego 🙂

ciasta

Ciasto serowe z czerwoną porzeczką

Pyszne ciacho na kruchym spodzie z kruszonką, warstwą sera i lekko kwaskowatymi porzeczkami. Przepis z bloga Moje wypieki.

Składniki na ciasto kruche : ( wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej )

  • 300 g mąki pszennej
  • 200 g masła
  • 120 g drobnego cukru do wypieków ( u mnie ksylitol )
  • 1 łyżeczka ekstraktu z migdałów ( użyłam waniliowego )

Wszystkie składniki miksujemy w malakserze do konsystencji kruszonki. Można również wyrobić palcami. Odstawić.

Formę o wymiarach ok 20×30 cm wykładamy papierem do pieczenia. Na dno formy wysypujemy 2/3 ilości kruszonki ( resztę kruszonki odstawiamy ) i delikatnie wylepiamy cały spód. Podpiekamy w piekarniku w temperaturze 180 stopni C przez ok 12 minut aż nabierze jasnozłotego koloru.

Składniki na masę serową :

  • 500 g twarogu półtłustego lub tłustego zmielonego trzykrotnie ( u mnie kremowy quark )
  • 50 g kwaśnej śmietany 12 %
  • 2 jajka
  • 1 opakowanie budyniu śmietankowego w proszku ( 35 g ) – użyłam waniliowego
  • 150 g drobnego cukru do wypieków ( u mnie erytrytol )

Wszystkie wymienione powyżej składniki miksujemy do połączenia, nie dłużej. Odstawiamy.

Ponad to :

  • 450 g czerwonej porzeczki + 50 g porzeczki na wierzch ciasta
  • 3 łyżki cukru ( u mnie erytrytol )
  • 3 łyżki skrobi ziemniaczanej

Porzeczkę mieszamy z cukrem oraz skrobią.

Na podpieczony spód wysypujemy równą warstwę porzeczki. Na porzeczkę wylewamy masę serową. Na masę serową wysypujemy pozostałą kruszonkę a na sam wierzch rozsypujemy 50 g porzeczek.

Ciasto pieczemy w temperaturze 180 stopni C przez 50-60 minut. Studzimy w lekko uchylonym piekarniku.

Przed podaniem można oprószyć cukrem pudrem.

Smacznego 🙂

muffinki

Muffiny z truskawkami, serem i kruszonką

Muffiny z truskawkami i kruszonką zawsze dobrze smakują ale po dodaniu sera stają się bardziej wykwintne. W punkt słodkie, z dużą ilością truskawek. Przepis z bloga Kwestia Smaku .

Składniki na kruszonkę :

  • 1/2 szklanki mąki pszennej
  • 1/4 szklanki cukru ( użyłam trzcinowego )
  • szczypta soli
  • 3 łyżki zimnego masła

Mąkę, cukier sól mieszamy w misce. Dodajemy zimne masło. Rozcieramy palcami, dłońmi aż powstanie konsystencja grubo mielonej bułki tartej. Gotową kruszonkę odkładamy do lodówki.

Składniki na masę serową :

  • 150 g twarogu ( użyłam kremowego serka )
  • 1 łyżka cukru waniliowego
  • 2 łyżki cukru ( u mnie trzcinowy )
  • 1 bardzo małe jajko
  • 1 łyżeczka skrobi ziemniaczanej

Wszystkie składniki zmiksować. Odstawić.

Składniki na ciasto :

  • 1 szklanka maki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • mała szczypta soli
  • 1 jajko
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1/4 szklanki zwykłej oliwy lub oleju
  • 1/2 szklanki jogurtu naturanego
  • 1 łyżka cukru waniliowego

W jednej misce mieszamy suche składniki : mąkę, proszek do pieczenia oraz sól.

W drugiej misce mieszamy jajko, cukry olej, oraz jogurt.

Mokre składniki przelewamy do suchych. Mieszamy za pomocą łyżki lub szpatułki tylko do połączenia składników. Na koniec dodajemy 1 szklankę truskawek, mieszamy.

Ponad to :

  • 1 i 1/2 szklanki pokrojonych w kostkę truskawek

Do foremek na muffinki wykładamy połowę ciasta. Na ciasto nakładamy masę serową. Na masę serową nakładamy resztę ciasta. Kolejno układamy pozostałe truskawki. A na samą górę nakładamy kruszonkę.

Muffinki pieczemy w temperaturze 180 stopni C przez ok 25 minut.

Smacznego 🙂

serniki

Sernik Brownie

Kiedy nie wiecie na co zdecydować się…sernik czy brownie upieczcie dwa w jednym. Pyszny serniczek, który może być w całości wegański. Słodkość idealnie wywarzona. Wierzch pokrywa masa z masła orzechowego a także solone orzeszki ziemnie, które dodają dodatkowy smak i charakter całości. Przepis z bloga Bianca Zapatka .

Składniki na masę serową :

  • 225 g kremowego serka
  • 125 g naturalnego jogurtu lub jedwabiście gładkiego tofu
  • 40 g cukru ( u mnie trzcinowy )
  • 1 łyżka skrobi kukurydzianej ( można zastąpić ziemniaczaną )
  • 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

Wszystkie składniki miksujemy na gładką masę.

Składniki na masę brownie :

  • 120 g bezglutenowej mąki ( ja użyłam mąki orkiszowej )
  • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej
  • 120 g ciemnej czekolady ( u mnie 70 % zawartości kakao )
  • 120 g masła ( w oryginale wegańskie masło )
  • 150 g brązowego cukru
  • 1/2 łyżeczki ekstraktu waniliowego
  • 100 g niesłodzonego musu jabłkowego ( lub 2 lniane jajka *)
  • 60 ml mleka roślinnego ( ryżowe, migdałowe, sojowe, owsiane )
  • szczypta soli

* Lniane jajka – 2 łyżki mielonego siemienia lnianego zalewamy 5 łyżkami gorącej wody. Odstawiamy na 5-10 minut.

Masło z czekoladą przekładamy do rondelka. Roztapiamy na niewielkim ogniu. Dodajemy ekstrakt waniliowy. Odstawiamy.

W misce mieszamy mąkę, proszek do pieczenia, sodę, sól, cukier. Dodajemy mus jabłkowy oraz czekoladę z masłem, mieszamy do momentu aż całość będzie gładka i jednolita. Dodajemy mleko, miksujemy do połączenia.

Formę na tortownicę o średnicy 18 cm wykładamy papierem do pieczenia. Za pomocą dużej łyżki wykładamy naprzemiennie masę serową i ciasto brownie aż do wyczerpania składników. Pieczemy w temperaturze 175 stopni C przez 50 minut lub do tzw. suchego patyczka. Ciasto wyciągamy, studzimy.

Krem z masła orzechowego :

  • 112 g kremowego serka
  • 2 łyżki masła orzechowego
  • 50 g cukru pudru ( lub mniej )
  • 2-4 łyżki mleka roślinnego ( opcjonalnie )

Wszystkie składniki na krem miksujemy aż masa będzie gładka. Proponuję cukier dodawać stopniowo po 1 łyżeczce bo 50 g dla mnie zdecydowanie za dużo. Krem rozsmarowujemy na ostudzonym serniku. Ozdabiamy słonymi orzeszkami ziemnymi.

Smacznego 🙂

babki,babeczki

Cytrynowa babka wielkanocna

Babka cytrynowa jest chyba najpopularniejszą babką przygotowywaną na Wielkanoc. Każdy z nas szuka już wiosennych smaków i tego idealnego przepisu. Dziś przychodzę do Was z pyszną cytrynowo-maślaną babką idealnie słodką i niesamowicie puszystą. Przepis z bloga Moje Wypieki.

Składniki :

  • 4 duże jajka
  • 180 g drobnego cukru do wypieków
  • 120 g mąki pszennej
  • 120 g skrobi ziemniaczanej
  • 200 g masła
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • świeżo otarta skórka z 1 cytryny
  • świeżo wyciśnięty sok z połowy cytryny

Masło roztopić, lekko ostudzić. Masło powinno pozostać ciepłe.

Jajka ubijamy na najwyższych obrotach miksera z cukrem aż podwoją lub potroją swoją objętość. Ubijanie powinno trwać 7-10 minut mikserem planetarnym, ręcznym należy ubijać 10-15 minut.

Bezpośrednio do ubitej piany jajecznej przesiać obie mąki z proszkiem do pieczenia. Delikatnie wymieszać szpatułką do połączenia składników. Następnie dodajemy skórkę i sok z cytryny oraz ciepłe masło. Mieszamy szpatułką aż składniki się połączą nie dłużej.

Ciasto przelewamy do formy na babkę 2,1 L wysmarowanej masłem i wysypanej mąką ( nadmiar mąki strzepujemy ).

Pieczemy w 175 stopniach C przez 45 minut lub do tzw. suchego patyczka.

Smacznego 🙂